14 Ağustos 2017

Biz Kimiz

 

Eğitim Kalkındırma Akademisi; sosyal kalkınma odaklı çalışmalar yürütmek,  kamu, sivil toplum ve özel sektör kuruluşlarında işbirliğini teşvik ederek, yönetişim kalitesini artırmaya yönelik eğitim, araştırma ve proje faaliyetleri organize etmek üzere kurulmuştur. Eğitim ve Kalkındırma Akademisi Sosyal kalkınma üzerine uzmanlaşmış; proje tasarımı, uygulama ve yönetimi ile araştırma geliştirme, kentsel gelişim ve hassas bireyler konusunda çalışan ekibiyle birlikte sosyal sorunların çözümü üzerine çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’de gerçekleştirdiği sürdürülebilir çalışmalarla azımsanmayacak kadar insana ulaşan Eğitim ve Kalkındırma Akademisi(EKA), sosyal odaklı ve yaşanılabilir bir “DÜNYA” için çalışmaya devam etmektedir.

 

  • EKA; Sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ve ortaklığın geliştirilmesine yönelik kapasite geliştirme ve ağ oluşturma çalışmalarını destekler.
  • EKA; Kentsel kapasitelerinin geliştirilmesinin yanında yerel ve bölgesel sorunların çözümünde sahiplenmeyi artıcı inovatif çalışmalar yürütür.
  • EKA; Kamu-Özel sektör ve Sivil toplum üçgeninde sosyal girişim üzerine çalışmalar yürütür.
  • EKA;  Yenilikçi ve yaratıcı çözümlere dayanan sosyal girişimcilik çalışmalarını teşvik eder, danışmanlık hizmeti sağlar.