Trafik Akademisi Genç Eğitmenlerini Arıyor…

Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının yaklaşık %90’ı insanların hataları sonucu meydana gelmektedir. Bu hatalar ise insanların trafik konusunda yeterli eğitime ve bilince sahip olmamaları sonucu meydana gelmektedir. Bu nedenle trafik kazalarından korunmak için trafik kurallarını öğrenip, bu kuralları uygulamak çok önemlidir. Ancak ülkemizde yeterli trafik eğitiminin olmaması ve bilinçlendirici faaliyetlerin yapılmaması ciddi bir risk doğurmaktadır.

Trafik kurallarını öğrenmemiz, uygulamamız ve bunları alışkanlık haline getirmemiz ve uymayanları uyarmamız, trafik kazalarına ve bu nedenli oluşabilecek risklere karşı çocuklarımızı korumada önemli adımlar atılmasını sağlayacaktır.

Projemiz, temel olarak ilkokul çağındaki çocukların bugünlerine ve geleceklerine yönelik yol güvenliği alışkanlıklarını aşılamayı amaçlamaktadır.

Bütünsel bir yaklaşım uygulayacak olan projemiz çocuklarımıza göre uyarlanmış yaşam boyu öğrenme metotları sunmakla kalmayıp, çocuklarımız aracılığıyla da ailelerine ulaşarak onları da bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Projemiz; 2 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama olarak sizlerinde bu form aracılığı ile başvuruda bulunacağınız Eğiticilerin Eğitimidir. İkinci aşama olarak Eğitimlerin Yaygınlaştırılmasıdır.

1- Eğiticilerin Eğitimi: Başvuru yöntemiyle belirleyeceğimiz genç eğitmenler, Uzmanlar tarafından yaygın eğitim metotları ile “Bisiklete binme kuralları, Araç içinde güvenli yolculuk, Servis araçlarında ve toplu taşımada güvenli yolculuk, Emniyet kemeri kullanımı, Trafikte yolcu olmak, Trafikte yaya olmak ve akran rehberlik” konularında eğitimler verilerek okullarda bu eğitimleri çocuklarımıza iletmeleri sağlanacaktır.

2- Eğitimlerin Yaygınlaştırılması: Projemiz kapsamında akran rehberlerimiz, Projemiz Adana ilimizin Çukurova, Seyhan ve Yüreğir ilçelerindeki ilköğretim okullarında eğitim görmekte olan okul öncesi ve 1. Sınıf öğrencilerini kapsamaktadır. Ortalama 25’er kişilik sınıflardan her okulda 4’er sınıfa eğitim verilerek toplam 1000 çocuğa eğitimi verilecektir. Toplam 1000 öğrenciye iletilecek bu eğitimde çocuklar için özel geliştirilmiş olan metotlar ve uygulamalar ile “Bisiklete binmek, Araç içinde güvenli yolculuk, Servis araçlarında ve toplu taşımada güvenli yolculuk, Emniyet kemeri kullanımı, Trafikte yolcu olmak, Trafikte yaya olmak” konularında eğitimler verilecektir.

 

Sizlerde projemizin ilk aşaması olan eğiticiler eğitimine katılarak projemizin eğitmeni olmak istiyorsanız. Lütfen aşağıda başvuru formunu doldurunuz.

 

 

BAŞVURU FORMU

 

Detaylı Bilgi İçin; egitimkalkindirma@gmail.com